fbpx

Jak nawyki mogą pracować dla Ciebie

Table of Contents

Twoje nawyki mają daleko idące implikacje. Wpływają na Twoje samopoczucie. Ponieważ są tak ważne, musisz je skonfigurować, aby odnieść sukces. Istnieje wiele sposobów, na które możesz wpływać na swoje nawyki, na przykład wykonywanie czynności, które Cię pasjonują, wyznaczanie realistycznych i osiągalnych celów oraz praktykowanie uważności.

Jak nawyki mogą pracować dla Ciebie. Twoje nawyki wpływają również na twoją produktywność. Jeśli pracujesz od 9 do 17, stworzenie porannej rutyny jest korzystne. Może to oznaczać wczesne wstawanie, aby ćwiczyć, medytować lub poświęcić kilka minut na przemyślenie nadchodzącego dnia.

Jeśli spędzasz dużo czasu w mediach społecznościowych, zadaj sobie pytanie, dlaczego. Czy po prostu próbujesz odwrócić uwagę od swojej listy rzeczy do zrobienia? Czy zdarza Ci się bezmyślnie przeglądać Facebooka?

Jeśli tak, warto ograniczyć czas spędzany przed ekranem. Możesz także zablokować określone strony internetowe na swoim komputerze. Niezależnie od tego, zawsze ważne jest, aby twoje nawyki pracowały dla ciebie.

Jak więc możesz pozwolić, aby nawyki ci pomagały, zamiast odciągać cię od nich? Rozważ te wskazówki:

  1. Narysuj pętlę nawyków dla zachowania, które chcesz zmienić. Załóżmy na przykład, że chcesz rzucić palenie. Bawisz się zapalniczką, kiedy próbujesz się zrelaksować. Zamiast tego zrób to: wyciągnij telefon i przeglądaj internet, gdy się nudzisz. Za każdym razem, gdy to robisz, wzmacniasz swój nawyk.
  • Pętla nawyku jest jak pętla wzmacniająca i ma na celu zachęcenie cię do ciągłego powtarzania zachowania.

Tak jak zwracanie uwagi na swoje nawyki żywieniowe powoduje, że wybierasz lepsze diety i zdrowsze nawyki żywieniowe, zwracanie uwagi na inne zachowania pomoże ci wyrobić nowe zdrowe nawyki.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły