fbpx

Jak przygotować dzieci do studiów i kariery

Table of Contents

Nigdy nie jest za wcześnie, aby przygotować swoje dzieci do studiów i kariery. Im szybciej zaczniesz, tym lepiej. Jest wiele rzeczy, które rodzice mogą zrobić, aby pomóc swoim dzieciom przygotować się do życia po ukończeniu szkoły średniej.

Jak przygotować dzieci do studiów i kariery. Oto sześć wskazówek, które pomogą ci odpowiednio przygotować dzieci do studiów i kariery:

 1. Pomóż im rozwinąć silną etykę pracy. Twoje dzieci muszą nauczyć się ciężkiej pracy i odpowiedzialności. Będą potrzebować tych umiejętności, gdy pójdą na studia lub rozpoczną karierę. Rozważ te pomysły, jak pomóc swoim dzieciom rozwinąć silną etykę pracy:
 • Zachęć ich do podjęcia pracy w niepełnym wymiarze godzin w szkole średniej i naucz ich planowania czasu i pieniędzy.
 • Naucz je odpowiedzialności, dając im obowiązki do wykonania w domu.
 • Świeć przykładem. Pokaż im, jak ciężka praca i poświęcenie mogą się opłacić.
 1. Zachęcaj ich do angażowania się w zajęcia pozalekcyjne. Zajęcia pozalekcyjne to doskonały sposób na rozwijanie zainteresowań dzieci i rozwijanie nowych umiejętności. Mogą również pomóc Twoim dzieciom wyróżnić się podczas ubiegania się o przyjęcie na studia lub do pracy.
 • Istnieje wiele zajęć pozalekcyjnych, w których Twoje dzieci mogą brać udział, takich jak sport, kluby i projekty prac społecznych. Pomóż im znaleźć aktywność, która ich pasjonuje, i zachęć ich, by się jej trzymali.
 • Daj przykład i bierz udział w projektach sportowych, wolontariackich i rękodzielniczych.
 1. Naucz ich, jak mądrze zarządzać swoim czasem i pieniędzmi. Twoje dzieci muszą nauczyć się mądrze zarządzać swoim czasem i pieniędzmi. Będą potrzebować tych umiejętności, gdy pójdą na studia lub rozpoczną karierę.
 • Zachęć ich do planowania swojego czasu i pieniędzy. Naucz ich, jak wyznaczać cele i planować ich osiągnięcie.
 • Naucz ich wiedzy finansowej, zachęcając ich do mądrego oszczędzania i inwestowania pieniędzy.
 1. Pomóż im określić ich mocne i słabe strony. Twoje dzieci muszą znać swoje mocne i słabe strony. Pomoże im wybrać odpowiedni dla siebie kierunek studiów i ścieżkę kariery.
 • Zachęć ich do rozwiązywania testów umiejętności.Pomóż im ocenić ich umiejętności i zainteresowania.
 • Udział w zajęciach pozalekcyjnych pomoże im również zidentyfikować swoje mocne i słabe strony oraz pasje.
 1. Naucz ich znaczenia networkingu. Networking to podstawowa umiejętność, której dzieci muszą się nauczyć. Podkreśl wartość networkingu, zachęcając ich do brania udziału w targach uczelnianych i targach pracy, aby poznać ludzi w ich obszarze zainteresowań.
 • Zachęć ich, aby pozostawali w kontakcie ze swoimi nauczycielami i mentorami. Pomóż im zbudować silną sieć kontaktów zawodowych.
 • Naucz ich, jak korzystać z platform takich jak LinkedIn, aby budować sieć podobnie myślących osób, firm i mentorów kursów. Zachowaj ostrożność w korzystaniu z mediów społecznościowych i monitoruj ich użycie, zwłaszcza jeśli mają mniej niż 18 lat.
 1. Zapisz je na kursy i warsztaty przedszkolne. Kursy przedszkolne to doskonały sposób na przygotowanie dzieci do studiów. Kursy te mogą pomóc im poprawić umiejętności uczenia się, umiejętności zarządzania czasem i umiejętności oceniania.
 • Kursy przedszkolne obejmują kursy umiejętności życiowych, kursy zarządzania czasem, kursy umiejętności oceniania i warsztaty przygotowujące do college’u. Zachęcaj także do prowadzenia zajęć z tworzenia CV i warsztatów pisania listów motywacyjnych.
 • Większość szkół wyższych i uniwersytetów oferuje takie kursy. Możesz także skorzystać z zasobów internetowych, aby pomóc dziecku w zdobyciu umiejętności niezbędnych w przyszłości.

Jako rodzic możesz pomóc przygotować swoje dzieci do studiów i przyszłej kariery zawodowej. Możesz pomóc im rozwinąć silną etykę pracy. Zachęcaj ich do angażowania się w zajęcia pozalekcyjne.

Naucz ich też, jak mądrze zarządzać swoim czasem i pieniędzmi. Pomóż im zidentyfikować ich mocne i słabe strony i zachęć ich do realizowania swoich pasji.

Możesz także nauczyć ich, jak ważne jest nawiązywanie kontaktów i zapisać je na kursy i warsztaty przed studiami. Możesz pomóc swoim dzieciom odnieść sukces na studiach i poza nimi, podejmując te kroki.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły