fbpx

Wpływ ćwiczeń na długość życia

Table of Contents

Czy ćwiczysz, ponieważ chcesz dodać więcej lat do swojego życia? Nowe badanie mówi, jak długo musisz trenować.

Obserwując uczestników przez ponad 30 lat, naukowcy odkryli, że ci, którzy wykonywali od 300 do 600 minut umiarkowanej aktywności fizycznej tygodniowo, doświadczyli największego zmniejszenia śmiertelności. Badanie zostało przeprowadzone przez Uniwersytet Harvarda i opublikowane przez American Heart Association.

To ambitny cel, biorąc pod uwagę, że jest to 2 do 4 razy więcej niż obecne wytyczne dotyczące 150 do 300 minut umiarkowanej aktywności fizycznej lub 75 do 150 minut intensywnej aktywności fizycznej.

Prawdopodobnie ucieszy Cię wiadomość, że obecne wytyczne nadal pomogą Ci żyć dłużej. W rzeczywistości, nawet niewielka ilość ćwiczeń może mieć duży wpływ na twoje samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Masz wiele do zyskania, niezależnie od tego, czy dążysz do 600 minut tygodniowo, czy też trzymasz się skromniejszych celów fitness. Wypróbuj te sugestie, aby opracować zrównoważony i skuteczny program ćwiczeń.

Wpływ ćwiczeń na długość życia. Znalezienie więcej czasu na ćwiczenia.

Brak czasu jest główną przeszkodą dla wielu zapracowanych dorosłych.

Wypróbuj te sugestie, aby wcisnąć więcej ruchu w swój tydzień:

  1. Ogranicz czas przed ekranem. Badanie Nielsena wykazało, że przeciętny dorosły Amerykanin spędza 11 godzin dziennie patrząc na ekrany. Wyłącz telewizor i ogranicz przeglądanie internetu poza pracą.
  2. Śledź swoje dni. Aby zidentyfikować inne sposoby pochłaniania czasu, prowadź dziennik. Może mógłbyś być bardziej produktywny wczesnym rankiem lub po powrocie do domu z pracy.
  3. Połącz cele. Rób inne rzeczy podczas ćwiczeń. Zaproś partnera na energiczny spacer. Słuchaj podcastów podczas jazdy na rowerze stacjonarnym.
  4. Skróć dojazdy. Czy masz długą drogę do najbliższej siłowni? Znajdź czynności, które możesz wykonywać w domu. Zainwestuj we własny sprzęt lub zapisz się na zajęcia fitness online.
  5. Niszczyć. Można ćwiczyć w kilku krótszych sesjach. Może to oznaczać wykorzystanie godziny na lunch plus kilka 10-minutowych przerw.
  6. Zwiększ swoją motywację. Bardziej prawdopodobne jest, że odniesiesz sukces, jeśli jesteś zaangażowany. Pamiętaj o swoim celu i znajdź zajęcia, które lubisz.

Intensyfikacja treningów

Zalecenia te opierają się na umiarkowanej lub intensywnej aktywności fizycznej. Oznacza to spalanie od 3 do 6 razy więcej energii niż siedzenie nieruchomo w dolnej części skali i ponad 6 razy w górnej części skali.

Wypróbuj te strategie:

  1. Zacznij od małego. Poczynisz większe postępy, jeśli będziesz trzymał się tempa.Powszechną praktyczną zasadą jest zwiększanie intensywności nawet o 10% co tydzień. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, jakie czynności są dla Ciebie bezpieczne, skonsultuj się z lekarzem.
  2. Próbować rozmawiać. Test rozmowy to łatwy sposób na zmierzenie intensywności bez żadnego sprzętu. Podczas umiarkowanej aktywności możesz mówić, ale nie śpiewać. Podczas intensywnych ćwiczeń będziesz miał trudności z wypowiedzeniem więcej niż kilku słów naraz bez przerwy na złapanie oddechu.
  3. Użyj technologii. Jeśli potrzebujesz dokładniejszych danych, masz do wyboru wiele urządzeń i aplikacji do śledzenia kondycji. Możesz bezpłatnie pobrać podstawowe narzędzia, takie jak Instant Heart Rate, lub wyszukać droższe opcje z dodatkowymi funkcjami.

Celuj w duże mięśnie. Spalasz więcej kalorii, kiedy pracujesz całym ciałem lub dużymi obszarami, takimi jak nogi. Inteligentne wybory obejmują przysiady

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły