fbpx

Znaki ostrzegawcze w związku. Czerwone flagi w związku

Table of Contents

Kiedy jesteś w nowym związku, romans, podniecenie i wszystkie motyle mogą przyćmić twój osąd i możesz nie być świadomy znaków ostrzegawczych.

Co to są czerwone flagi w związku, możesz zapytać? Czerwone flagi to znaki ostrzegawcze, które pokazuje partner, które są niezdrowe dla związku. 

Czerwone flagi nie zawsze są rozpoznawalne na początku, więc musisz być na nie czujny. Jeśli jesteś w nowym związku i chcesz być świadomy czerwonych flag, czytaj dalej.

Oto sześć czerwonych flag relacji, o których powinieneś wiedzieć:

 1. Częste kłamstwo. Jeśli twój partner jest ciągle nieuczciwy, nawet jeśli przyzna się później, nie jest to dobry znak. Wszyscy już kiedyś kłamaliśmy. Jeśli jednak zauważysz, że twój partner jest konsekwentnie przyłapany na kłamstwach, jest to duża czerwona flaga.
 • Mogą to być mniejsze kłamstwa, takie jak nieuczciwość w kwestii miejsca pobytu lub przeszłych związków, lub wielkie kłamstwa dotyczące ich życia, na przykład jeśli mają dzieci lub byli wcześniej małżeństwem.
 • Kiedy ktoś ciągle cię okłamuje,trudno jest zbudować silny fundament w związku.
 1. Ucieczka od poważnych rozmów. Ucieczka od rozmów, które mogą być trudne, to czerwona flaga, której nie należy ignorować. To znak, że twojemu partnerowi brakuje emocjonalnej zdolności do radzenia sobie z poważnymi problemami.
 • Ucieczka wyrządza więcej szkód w związku, niż możesz sobie wyobrazić. Ponieważ rzeczy nie są powiedziane, nieporozumienia na pewno się pojawią, a związek zacznie mieć więcej problemów.
 • Na przykład, gdy twój partner odchodzi od nieporozumienia, nie wysłuchawszy twojej strony, a nawet ignoruje cię przez kilka dni, kiedy sprawy stają się trudne, jest to duża czerwona flaga.
 • Ludzie, którzy mają problemy z prowadzeniem trudnych rozmów, mają tendencję do atakowania lub ucieczki. Uważaj na ten znak ostrzegawczy u swojego partnera.
 1. Kontrolowanie zachowania. Kontrolowanie zachowania partnera to czerwona flaga, której nie można zignorować. Zazdrosni partnerzy mają tendencję do kontrolowania. Na przykład,zazdrosny partner będzie chciał znać każdy twój ruch, z kim rozmawiasz i będzie próbował kontrolować każdą część twojego życia.
 • Jeśli twój partner dusi cię nadmiernymi telefonami lub SMS-ami, cały czas próbuje wiedzieć, gdzie jesteś, lub jest zazdrosny, gdy masz życie towarzyskie poza swoim związkiem, jest to czerwona flaga.
 1. Ciągłe upokorzenia. Kiedy twój partner wielokrotnie cię krytykuje lub poniża, subtelnie lub nie, powinieneś zwrócić na to uwagę. Takie traktowanie może wpływać na poczucie własnej wartości i prowadzić do kwestionowania własnej wartości.
 • Jest to również forma przemocy emocjonalnej, która może prowadzić do uczucia niepokoju i niepewności w związku.
 1. Kwestie gniewu. Jeśli twój partner nie może się kontrolować, gdy jest zły, jest to poważny problem. Kiedy osoba wpada w szał do tego stopnia, że ​​nie może już tego kontrolować, jest to duża czerwona flaga.
 • Ważne jest, aby czuć się dobrze ze swoim partnerem. Ktoś, kto używa gniewu do zastraszania, aby postawić na swoim, przejawia toksyczne zachowanie.
 1. Odmowa pójścia na kompromis. Relacje to sytuacja dawania i brania. Robienie rzeczy dla siebie nawzajem i pójście na kompromis, aby zadowolić partnera, nie powinno być jednostronne. Jeśli twój partner nie jest skłonny do kompromisu nawet w przypadku drobiazgów, powinno to być dla ciebie ostrzeżeniem.
 • Jeśli ciągle jesteś tym, który idzie na kompromis, skończysz czując się zraniony, niezrozumiany, niezadowolony i niekochany.
 • Na przykład, jeśli starasz się znaleźć czas dla swojego partnera bez względu na wszystko, ale twój partner nie robi tego samego, jest to czerwona flaga.

Czerwone flagi mogą być bardzo subtelne i trudne do wykrycia, gdy jesteśmy głęboko zaangażowani w związek. Ważne jest, aby szukać tych czerwonych flag i innych, abyś mógł wydostać się ze złego związku, zanim stanie się on zbyt toksyczny lub gorszy.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły